středa 12. prosince 2007

Aby se všichni ti od A a od B nezbláznili

Nejmenovaný český novinář mě zesměšnil a nactiutrhal ve svém fejetonu. Prý mu stále posílám prázdné textové zprávy, což je způsobeno tím, že se jmenuje Baldýnský a je tudíž na prvním místě v mém telefonním seznamu. Za určitých, dle mého soudu mimořádných okolností se může stát, že náhodné zmáčknutí klávesnice v kapse vede k vytočení čísla nebo odeslání zprávy. Jak Baldýnský napsal do Lidových novin, prý se to stalo už sedmdesátkrát.

Za prvé mu to nemusíme věřit a za druhé by mohl být rád, že má v mém telefonu tak privilegované postavení. Ve svém fejetonu píše, že mě informoval, že telefony mají už mnoho let funkci umožňující zamknutí kláves. Pche! Možná se tohoto brutálního násilí dopouští na svém telefonu on sám, ale já jsem tolerantní člověk. A můj telefon je hrdý a svobodný přístroj, který rozhodně nebudu zamykat. Máme spolu pěkný a vyvážený vztah.

Na druhou stranu uznávám, že náhodné telefonáty mohou způsobit značné nepříjemnosti. Četl jsem o případu, kdy jistá žena našla ve své hlasové schránce několikaminutovou nahrávku, kde její muž líčil jiné ženě, jak mu jeho manželka nerozumí a jak to má těžké. Pravdu měl jen na půl. Rozuměla mu velmi dobře, těžké to s ní pak ovšem měl.

Samozřejmě tu je možnost dát si na první, nejohroženější pozici v telefonním seznamu nějaké „Áčko“ s neexistujícím číslem. Žádný hovor ani odeslání esemesky se pak neuskuteční. Ale to mi přijde poněkud zbabělé. Víc se mi líbí služba, kterou zavedla jedna belgická firma. Jmenuje se „A blind call“ neboli telefonát naslepo. Když její číslo vytočíte, přispějete automaticky na charitu. Po třiceti vteřinách se hovor přeruší, takže vás to stojí maximálně něco kolem dvaceti korun.

Proč volat nebo psát někomu, kdo to neumí ocenit?

(pravidelný středeční sloupek pro slovenský deník Sme)

Štítky:

Komentáře: 0:

Okomentovat

Přihlášení k odběru Komentáře k příspěvku [Atom]

<< Domovská stránka